Skanery ręczne 3D - co to jest?

W obszarze metrologii jedną z najszybciej rozwijających się technologii od lat są skanery ręczne 3D. Skanery ręczne 3D to grupa urządzeń wykorzystująca jako źródło światła laser umożliwiający skanowanie obiektów, są zatem zwane również skanerami laserowymi 3D. W przeciwieństwie do laserów stacjonarnych wykorzystujących światło strukturalne do detekcji drobnych elementów ręczne skanery 3D charakteryzują się bardzo prostą obsługą i znajdują wiele zastosowań w różnych dziedzinach nauki i przemysłu. Przedstawiamy, jak działają skanery ręczne 3D oraz gdzie najczęściej można je spotkać.

Skanery ręczne 3D - właściwości i zastosowanie

Zarówno skanery stacjonarne, jak i ręczne należą do bardzo nowoczesnych urządzeń służących do wykonywania bezstykowych pomiarów metrologicznych. Laserowe skanery 3D odbijają światło od skanowanego przedmiotu i precyzyjnie określają położenie każdego punktu w przestrzeni, tworząc obraz jego geometrii przestrzennej i przedstawiając go w postaci siatki trójkątów. Skanery ręczne 3D są bardzo wygodne w obsłudze i pozwalają na ekspresową oraz precyzyjną ocenę jakości badanych obiektów lub produktów, ze względu na ich wszechstronność można jednak znaleźć dla nich również inne zastosowania - skanery 3D wykorzystuje się w inżynierii odwrotnej, w działach kontroli jakości, w druku 3D, w procesach projektowania i konstrukcji, w celach analizy MES czy do sprawdzania odchyłek kształtu i położenia. Wykonywane przez skanery ręczne 3D pomiary uzyskuje się szybko i są one bardzo dokładne, dlatego opinie o skanerach ręcznych 3D są na ogół bardzo pozytywne. Wszechstronne zastosowanie tych urządzeń to kolejny powód, dla którego cieszą się taką popularnością i są tak powszechnie wykorzystywane w wielu obszarach - nie tylko w halach produkcyjnych, ale także w laboratoriach czy w rozmaitych branżach przemysłu.

Ręczny skaner 3D HandySCAN BLACK

KUP TERAZ
Skaner laserowy 3D - cena, opinie, gdzie kupić?
Jeśli chodzi o skanery ręczne 3D, ceny tych urządzeń są znacznie bardziej atrakcyjne niż skanerów stacjonarnych - wiele modeli o rozmaitych zastosowaniach znajdziesz w ofercie sklepu ita-polska.com.pl. Laserowe skanery 3D są bardzo ergonomiczne i niewrażliwe na refleksy powstałe na skutek odbić światła ze skanowanej powierzchni obiektów. Wbrew pozorom, skanery ręczne 3D oferują bardzo precyzyjne pomiary - błąd pomiarowy szacuje się mniej więcej na poziomie kilkunastu mikrometrów. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić ręczny skaner 3D, opinie na temat zaawansowanych technologicznie urządzeń z oferty sklepu ita-polska.com.pl powinny Cię przekonać, że jest to sprzęt o najwyższej jakości i precyzji pomiaru.